DUYURU NO:114 ÖĞRENCİ BİLGİLENDİRME

DUYURU NO:113 YARDIM KAMPANYASI SONUCU
Kasım 21, 2019
DUYURU NO:115 TANER ÇELİK’İN KAYINPEDERİNİN VEFATI
Aralık 26, 2019

DUYURU NO:114 ÖĞRENCİ BİLGİLENDİRME

Değerli arkadaşlarım,
2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılı HARBİYE-74 Kültür ve Dayanışma Derneği olarak eğitimine katkıda bulunduğumuz Üniversite öğrencilerine ait bilgilendirme aşağıdadır.
S.NO:  ADI VE SOYADI.          OKUL.             FAKÜLTE:    BÖLÜM:         SINIF:   SÜRE:   KAYIT  DURUMU
——-   ———————–         ———             —————    ———–           ——-     ——-     ———————
1.    Aslıhan Duygu                 Boğaziçi           Eğitim            Okul Öncesi        1           4          Eski Öğrenci
         KAHRİMAN                   Üniversitesi       Fakültesi       Öğretmenliği
2.   Ayşe  KILINÇ                Kahraman Maraş  Diş Hek.Fak Diş Hekimi            2           5                 ”
                                           Sütçü İmam Üniv.
3. Elif Dicle ÇELİK              İst. Üniversitesi       Tıp Fak.         Tıp.                    4           6                ”
4. Esra GÜLCEMAL                      ”                        ”                  Tıp(İng.)          Haz.       6             Yeni Öğrenci
5. Gizem KARABULUT                 ”                        ”                .   Tıp        .        5             6            Eski Öğrenci
6. İrem ERCAN              Kahraman Maraş         Diş Hek.Fak.     Diş Hek.         1             5           Yeni Öğrenci
                                        Üniversitesi
7. Rabia BOZDUMAN           Marmara Üniv.        Eczacılık Fak.     Eczacı         2             5                    ”
Dernek Yönetim Kurulu, Genel Kurul’dan aldığı yetki çerçevesinde 2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılı süresince,ÇYDD.nin belirleyeceği desteğe muhtaç öğrenciler arasından 7(Yedi) öğrenciye Burs verme   kararı almıştır.
 2019- 2020 Yılı  süresince ÇYDD.nin belirlediği Burs miktarı
Herbir Öğrenci için aylık     250 TL.
7 Öğrenci için  aylık          1.750 TL:
7 Öğrenci için yıllık           17.500 TL.
Ayrıca Ocak ayında 1.750 Tl. Yıllık katkı payı (ÇYDD.)
Yıllık Toplam      19.250 TL.
Yukarıda öğrencilere ait bilgilerde sınıfları ve okuyacakları süreler yazılmıştır.Bu süreler çerçevesinde bu öğrencilerin Burs sorumluluğu Derneğimize ait olup Bursun kesilmesi halinde ÇYDD’den başka burs alamamaktadırlar. Bu yıl ÇYDD.’ne 37.000 civarında  başvuru olmuş ve bunlardan 10.000 kişiye  burs verildiği yetkililer tarafından bildirilmiştir.
Aylık olarak yatırdığınız 1.750 TL. Burs ücretleri sizlerin yatırmış olduğu  yıllık 120 (Yüz yirmi)TL. aidatlar ile aidat dışında Burs ücreti adı altında Dernek hesabına yatırılan bazı arkadaşlarımızın yatırdığı ek ücretlerden karşılanmaktadır.Zamanında aidatını ve ayrıca Burs ücreti altında Dernek hesabına para yatıran arkadaşlarıma Dernek Yönetim Kurulu  ve şahsım adına teşekkürlerimi sunarım.Bugüne kadar aidatını yatıran arkadaşların listesi aylık olarak Dernek Muhasibi tarafından yayınlanmaktadır.
Aidatını yatırma fırsatı bulamamış arkadaşlar için DERNEK hesap  numarası aşağıdadır.
İŞBANKASI SEYRANTEPE ŞUBESİ
 
 HESAP NO:1351-80946
 
İBAN:TR84 0006 4000 0011 3510080946
 
 
ALICI ADI:HARBİYE-74 KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ
 
                                                                                     SAYGILARIMIZLA
 
                                                                                                                     DERNEK YÖNETİM KURULU
 
 
                                                                                                            

2 Comments

  1. Serpil Karaçengel dedi ki:

    Saygı değer Harbiye 74 üyeleri bu sayfayı tesadüfen gördüm öncelikle yaptığınız ve yapmış olacağınız yardımlar takdire şayan Ben bir asker eşi olarak eşim Jan ord oto tek Asb emeklisi 3 Doğu görvimizide Hakkari Çukurca Mardin Kızıltepe Batman da yaptık bu süreç içerisinde sizlerinde bildiği gibi çocuklarımızın eğitimi çok büyük sıkıntı 8 tane il gezdik ve en son Aydında emekli olmaya karar verdi eşim 2 tane oğlum var bir tanesi yani büyük oğlumu bu okul şehir değişikliği yüzünden üniversitede pdr bölümünü okuttk şuan yüksek lisans yapıyor Küçük oğlum ise Kocaeli hukuk fakültesi 2.sınıf öğrencisi oda devletten geri ödemeli bur çıktı ve alıyoruz pdr okuyan oğluma aynı şekilde geri ödemeli burs aldı şu an devlete borçlu bize denilen 2 tane çoçuk oluyorsa bir ev demiri geri ödemeli burs alırsa diğer çocuğa geri ödemesiz burs verilir dediler ama malesef Kocaeli hukuk Fakültesi’nde okuyan oğluma geri ödemeli veriyor devletimiz i oğlumu kazandığı zaman yerleştirme amaçlı astsubay orduevine yerleştirmeye götürdüğümde orduevi nde bir odada 4 kişi kalıyorlar ve malumunuz orduevi eri eskisi gibi değil ordan ayrılarak kendi bölümündeki arkadaşları ile kirada duruyor kitapları masrafları bizi baya etkiliyor benim sizden ricam çok gezdiğimiz için hiç bir çevre edemedik kredi çektik emekli olduk ev aldık ben anne baba ve kardeşimin kaybettim benim ailemden destek yok eşimin anne ve babası 80 yaşında onlar elimden beklenti içindeler iki çocuk birden bizi zorluyor ben bir anne olarak kocaeli hukuk fakültesinde okuyan oğluma burs yardımı edebilirsiniz çok memnun olurum şayet ederseniz etmessenizde size bu tür yardımlarınızdan dolayı çok çok teşekkür ederim inşallah birgün gelirde aynı bu sayfada olanların mesleklerini eline aldıklarında yardım yapanlar listesinde adımız görmek nasip olur saygılarımla .

    SERPİL KARACENGEL TEL 05062987668

    • Sayın Serpil KARAÇENGEL.Derneğimizin tüzüğü gereği sadece üyelere yardım yapılmaktadır.Ayrıca ÇYDD.’den alınan üniversite öğrencilerine burs yardımı yapılmaktadır.İsteğinizi üzülerek karşılayamayacağımızı bilmenizi isterim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Web Yazılım