DUYURU NO:59 YÖNETİM KURULU TOPLANTI SONUÇLARI

DUYURU NO:58 OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL TOPLANTISI
Ekim 19, 2017
DUYURU NO:60 SÜLEYMAN ARLI’NIN TORUNU ÇINAR
Ekim 24, 2017
Show all

DUYURU NO:59 YÖNETİM KURULU TOPLANTI SONUÇLARI

Harbiye-74 Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu 19 EKİM 2017 Günü saat 1500’de aylık olağan toplantısını yapmak üzere FB.Orduevin’de toplanmış olup aşağıda açıklanan kararları almıştır.Alınan Kararlardan  Genel Kurulun onayını gerektiren hususlar 02 Kasım 2017 günü yapılacak Olağanüstü Genel Kurul Toplantısında  üyelerin onayına sunulacaktır.

1.Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin belirleyeceği 2(iki) öğrenciye 2017-2018 Öğretim yılından başlamak üzere Üniversite’yi bitirinceye kadar ayda 200(ikiyüz)TL. tutarında  Burs verilecektir.Burs verilmesine Ekim ayından başlanacak olup Temmuz ayında bu yılki süre bitecektir.Yaz tatilinin bitmesini müteakip Eylül 2018 ayında gelecek Öğretim yılı için aynı öğrencilerle devam edilecek olup Öğrencilerin Üniversiteyi bitirmelerine kadar devam edilecektir.(GENEL KURULUN ONAYINA SUNULACAK)

2.2018 Yılı Sosyal Faaliyetlerinden olmak üzere 05-13 Mayıs 2018 tarihleri arasında KTBK.lığı Magosa  Orduevin’den 40(kırk) aile için yer ayırtılmıştır.Öncelik Derneğe Üye olup ve aidatını yatıranlarda olacaktır.İstekli sayısı kırk kişiyi geçmesi halinde kura çekilecektir.Kura çekimi Yönetim Kurulu’nun belirleyeceği yer ve zamanda olacak sonuçlar iletişim kanallarından üyelere duyurulacaktır.Katılacak arkadaşlardan kişi başı 50(elli)TL. avans alınacak olup.(Kurada çıkmayan arkadaşların yatırdığı 50 TL. avans İade edilecektir) Kıbrıs’ta yapılacak ortak sosyal faaliyetlerde kullanılacak ve kalan bakiye  Derneğe irad kaydedilecektir.İstekli arkadaşların kayıtları önümüzdeki günlerde açıklanacak tarihte başlayacak olup iletişim kanallarından duyurulacaktır.

3.Derneğimizin öncülüğünde İSTANBUL/KADIKÖY eski salı pazarı yakınında yapılacak olan 638 (altıyüzotuzsekiz)Konutluk Siteden Dernek adına 50(elli) konut ayırtılmıştır.Site proje aşamasındadır.Müteahhiti Halil Avcı Şirketler Grubu,Projelendirme Tan Eray Yapı  ve Proje Mimarı Eren TALU’dur.

 132 Adet  1+1   Stüdyo Daire   46 m2 net  Piyasa Fiyatı  :600.000TL.   Dernek Üyelerimize   300.000 TL.

 418 Adet  2+1   Nor.Daire       77 m2 net   Piyasa Fiyatı  :1.100.000TL. Dernek Üyelerimize    550.000 TL.

 88 Adet    3+1   Nor. Daire      97 m2 net  Piyasa Fiyatı  : 1.400.000TL.Dernek Üyelerimize   700.000 TL. 

————

TOPLAM:638 Daire    NOT:Derneğimize 2+1 Dairelerden 50 Ad. ayrılmıştır.150 Ad. Diğer Subay Derneklerine ayrılmıştır. İstekli olmaması durumunda kontenjanımız diğer Derneklere verilecektir.

Site yukarıda belirttiğim gibi Proje aşamasındadır.Proje tamamlandığında ve imzalar atıldığında % 20 Peşinat verilecek olup  Aylık Taksitler Kat İrtifakı kuruluncaya kadar 2.000 TL.(6-8 Ay) Tapu çıktığında kalan bakiye ya peşin nakten verilecek yahut Banka Kredisi kullanılacaktır.Projeye katılabilmek için Derneğe Resmi Üyelik ve Aidat yatırma şartı aranacaktır.Yapılacak Sitenin Konumu ve arsanın yeri  bilahare sizlere gönderilecektir.(GENEL KURULUN ONAYINA SUNULACAK)

Yukarıdaki açıklamalar sizlere ön bilgi olarak sunulmuştur.

4.Önümüzdeki yıl Planlanacak Sosyal Faaliyetler olarak:

 a).Nisan 2018 son haftası veya Mayıs 2018 ilk haftası olacak şekilde Kemer Barut Otel veya Alanya’da 5 Yıldızlı bir Otel’de 1(bir) haftalık Konaklamalı ve Denize girmeli tatil olanağı

  b).Eylül 2018 son haftası Süha ÇİLMİ’nin FOÇA‘daki Otelinde  tam pansiyon tatil olanağı.

c).2018 Yaz Kampı için 60 Motellik Bodrum,Aksaz veya Side Askeri kamplarından talepte bulunulacaktır.

 d).İstanbul Toplu Devre Yemeği(eşli) Ocak ayı içinde Yeniköy’deki Sait Halim Paşa Yalı’sın da veya seçilecek başka bir mekanda

 e).Ankara Toplu Devre Yemeği(eşli) Mart ayı içerisinde (Ankara’daki arkadaşların planlayacakları yerde)

 f).İzmir Toplu Devre Yemeği(eşli)  Haziran ayı içerisinde (İzmir’deki arkadaşların planlayacakları yerde)

 g). İstanbul’da Aylık FB.Orduevi toplantıları her ayın ilk Perşembe günleri yapılmasına devam edilecek olup Ayrıca Orduevine gelemeyen arkadaşlarımız için Her ayın 3 ncü Haftası Pazartesi günleri önceden  planlanacak sivil bir mekanda ve özellikle Avrupa Yakasın’da her ay ayrı bir arkadaşın koordinatörlüğünde yapılacaktır.Koordinatörlük yapacak arkadaşların  taleplerini Yönetim Kuruluna  bekliyoruz.Ankara ve İzmir’deki arkadaşlar kendilerinin planladığı şekilde toplantılarına devam edecek olup planlamalarını önceden yayımlamaları halinde diğer şehirlerdeki arkadaşların katılmalarına imkan sağlayacaklarını değerlendiriyoruz.Bursa ve Antalya’da ikamet eden arkadaşlarında aynı tertip ve düzende  toplanmalarını  öneriyoruz.

h).Tiyatro planlamaları daha önceden olduğu Yönetim Kurulu Muhasip Üyemiz Taner ÇELİK tarafından planlanacak ve iletişim kanallarımızdan arkadaşlarımıza duyurulacaktır.

ı). Devre Yüzüğü yapımı için arkadaşların taleplerini almaya devam ediyoruz.Şu ana kadar 42 Kişi talepte bulunmuş olup sayının 50′ye çıkmasını bekliyoruz.Önümüzdeki günlerde sonuçlandıracağız.

 Harbiye-74 Kültür ve Dayanışma Derneği

                                                                                                                                       Yönetim Kurulu                 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Web Yazılım